Recanto Dos Tucanos
| WiFi Wi-Fi | Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Recanto Dos Tucanos tilbyder 3 værelser med udsigt over haven og ligger 2 km fra Juarez Frotté Municipal Park. Hele indkvartering kan komfortabelt rumme op til 20 gæster.
Det tager ca. 5 minutters gåtur for at nå Haras Pegasus. På Restaurante Gepetto nyder gæsterne de bedste brasilianske specialiteter. Casa do Pontal-museet ligger ved siden af villaen.
Denne indkvartering har også 5 badeværelser.
Værelserne har et fuldt udstyret køkken til selvforplejning. På stedet tilbydes der en privat pool.
- Lokale seværdigheder
- Zico Football Center3668 km
- Parque Estadual da Pedra Branca4 km
- Primeira Igreja Batista do Recreio4645 km
- Cinesystem4475 km
- Beit El Shamah4719 km
- Centro Medico4469 km
- Américas Shopping4804 km
- Microlins4444 km
- Escola Verbo4464 km
- Lufthavne
- Galeao48 km
- Togstationer
- Estação D Pedro II Central Station33 km
På hotellet
General
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr tilladt
På værelset
- Klimaanlæg
- Vaskemaskine
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Hvor kan jeg efterlade min bil under vores ophold i Recanto Dos Tucanos villa?
Gæster på Recanto Dos Tucanos villa kan parkere deres bil i gratis privat parkeringsplads gratis privat parkeringsplads. - ❓
Hvor langt ligger RIOgaleao - Tom Jobim International fra Recanto Dos Tucanos villa?
Der er 50 km mellem RIOgaleao - Tom Jobim International og Recanto Dos Tucanos villa. - ❓
Er det tilladt at medbringe kæledyr til Recanto Dos Tucanos villa?
Gæsterne vil kunne bo i Recanto Dos Tucanos villa med deres kæledyr.